Szukaj

Nabór na warsztaty kulinarne.

Zaktualizowano: paź 17

Uwaga - nabór zakończony.


Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie zaprasza do skorzystania z bezpłatnych warsztatów kulinarnych.


Szkolenie obejmować będzie cykl 4 spotkań-warsztatów tematycznych:


1. Wypieki. Podstawy wyrobu i wypieku chleba.

Uczestnicy zrozumieją jak ważne w produkcji chleba są jego składniki oraz poznają ich charakterystykę. Każdy będzie mógł w trakcie tego spotkania wyrobić swój chleb oraz go upiec. Czas trwania około godziny + godzina wypieku.

Druga część spotkania - wyroby cukiernicze: zrobimy słodkie bułeczki tzw. scones i shortbread.

2. Ryba.

Technika obróbki i przygotowaniu ryby (każdy z uczestników będzie miał do przygotowania rybę, którą trzeba będzie wyczyścić, wyfiletować).

Pokazanie rożnych sposobów przyrządzenia ryby od ceviche, peklownie, marynowanie, wędzenie oraz pieczenie. Omówione zostanie także z czym podawać rybę (ze względu na ograniczony czas uczestnicy przygotują ceviche oraz pieczenie na patelni, reszta metod będzie jedynie omówiona w teorii. Czas trwania około godziny.

3. Kiszonki.

Jesień jest okresem, kiedy przygotowuje się dużo zapraw na zimę. Uczestnicy przygotują kimchi (koreańska kiszona kapusta z papryką) oraz jarmuż z zieloną papryką. Omówione zostaną prawidłowe metody kiszenia oraz wpływ na zdrowie człowieka. Czas trwania około godziny.

4. Czekolada.

Ostatni cykl pozwoli uczestnika poznać tajniki wyrobu czekolady oraz zastosowania w kuchni. Wszyscy razem przygotują rożne rodzaje czekoladek oraz upieką macaronki kokosowe. Czas trwania około godziny.


Zajęcia prowadzone będą w grupach po około 10 uczestników, raz w tygodniu, w Ośrodku Kultury w Pelplinie. Planowany harmonogram spotkań:

14.10.2021; 21.10.2021, godz. 16.30; 28.10.2021 oraz w listopadzie (do ustalenia). Uwaga - terminy warsztatów na życzenie uczestników mogą ulec zmianie.

Organizator zapewnia niezbędne produkty spożywcze do pokazów.


Zajęcia poprowadzi kucharz Rafał Reda (doświadczony kucharz pracujący na co dzień w restauracji „Full Dining” z poleceniem Michelin).


Udział w warsztatach jest nieodpłatny, ale Uczestnik zobowiązany jest do udziału w min. 80% całego cyklu zajęć. Po zakończeniu każdy z uczestników, którzy spełnili ten warunek, otrzyma zaświadczenie ukończenia warsztatów kulinarnych.


Osoba chętna do udziału w szkoleniu zobowiązana jest do zapoznania się z „Regulaminem rekrutacji” dostępnym na tej stronie w zakładce „Dokumenty” lub do pobrania poniżej.


Zgłoszenia udziału w warsztatach przyjmowane są telefonicznie pod nr 789 240 990 (Ośrodek Kultury w Pelplinie).

Następnie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy (zał. nr 1 do Regulaminu rekrutacji) i oświadczenie uczestnika (zał. nr 2 do Regulaminu rekrutacji). Dokumenty do pobrania poniżej. Druki dokumentów można też otrzymać w sekretariacie LOWE – Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie przy ul. Sambora 5 oraz w biurze Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie przy ul. Kościuszki 2a. Kadra tych instytucji służy pomocą w wypełnianiu dokumentów (można dzwonić pod nr tel. Szkoły 58 536 15 71 lub Ośrodka Kultury 789 240 990). Wypełniony i podpisany formularz zgłoszeniowy oraz podpisane oświadczenie uczestnika, należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Kultury.


Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października 2021 r.


Uwaga – ilość miejsc na szkolenie jest ograniczona. Po przesłaniu lub dostarczeniu formularzy zgłoszeniowych, kadra LOWE dokona wyboru zgodnie z zapisami Regulaminu rekrutacji. Wszyscy zgłoszeni zostaną poinformowani o przyjęciu lub odmowie udziału w warsztatach.

Uczestnik zajęć będzie zobowiązany do wypełnienia dokumentów związanych bezpośrednio z uczestnictwem w warsztatach, np. do wypełnienia ankiet przed i po zakończeniu działań, podpisywania listy obecności.


Pytania dot. planowanego szkolenia można pisać na maila lowe@zsp.pelplin.pl lub kierować telefonicznie:

Rafał Deska – dyrektor ZSP w Pelplinie, administrator LOWE, tel. 607 321 693

Piotr Łaga – tel. 605 477 499


Zał. 1 Formularz zgłoszeniowy
.docx
Download DOCX • 68KB

Zał. 1 Formularz zgłoszeniowy
.pdf
Download PDF • 350KB

Zał. 2 Oświadczenie uczestnika
.pdf
Download PDF • 275KB
REGULAMIN REKRUTACJI
.pdf
Download PDF • 250KB122157268_103251558244539_44547465187551

LOKALNY OŚRODEK

WIEDZY I EDUKACJI