Szukaj

Warsztaty rękodzielnicze

Zaktualizowano: 10 sty

Uwaga - nabór już zamknięty.

Harmonogram warsztatów:

18 i 25 stycznia, godz. 16.00: Kulice – klub Senior Wigor, warsztaty do ustalenia;

19 i 26 stycznia, godz. 16.00: Rajkowy – klub Seniora - warsztaty filcowania na sucho i mokro, malowanie porcelany;

20 i 27 stycznia, godz. 16.30 Lignowy – klub Seniora - warsztaty malowanie na drewnie i tkaninach.Lokalny Ośrodek Wiedzy i Edukacji przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pelplinie zaprasza do skorzystania z nieodpłatnych warsztatów rękodzielniczych.


Program:

1. Malowanie na porcelanie, dowolny motyw - grupa do 15 osób. Zapewnione wszystkie materiały - farby, pędzelki oraz po jednym naczyniu porcelanowym dla każdego uczestnika. Czas trwania - około 2 h.

2. Malowanie na tkaninach (eko torby bawełniane) - dowolny motyw, grupa do 15 osób. Zapewnione wszystkie materiały - farby do tkanin, pędzelki oraz po jednej torbie bawełnianej na uczestnika. Można również zmodyfikować te warsztaty - np. malowanie na koszulkach. Czas trwania około 2 h.

3. Malowanie na drewnie - wykonywanie szyldów na dom lub na drzwi - tabliczki z numerem domu i nazwą ulicy. Uczestnicy wykonują je na plastrach drewna albo deskach. Motyw kociewski, grupa do 15 osób. Zapewnione materiały - farby, drewno, pędzle.

4. Nowe życie starej banki na mleko - malowanie na metalu - warsztaty polegają na nadaniu nowego wizerunku i nowej funkcji starym naczyniom emaliowanym - kankom na mleko, dzbankom, garnkom itp. Malujemy je farbami do metalu i stają się doniczkami, wazonami itp. Uczestnicy muszą przynieść swoje naczynia emaliowane. Zapewniamy farbki do metalu i pędzelki.

5. Warsztaty pt. SFILCOWANE - filcowanie na formach styropianowych metodą "na sucho". Dla każdego uczestnika forma styropianowa, czesanka filcowa oraz igły do filcowania.

Druga wersja warsztatów SFILCOWANYCH - filcowanie metodą na mokro. Podczas warsztatów uczestnicy wykonują kwiaty z filcu. Zapewniamy czesankę filcową oraz pozostałe materiały. Warsztaty dla 15 uczestników. Czas trwania - około 2 h.


Warsztaty poprowadzi pani Magda Tkaczyk.


Można zapisać się na wszystkie 5 warsztatów lub tylko na wybrane (np. jeden lub dwa).

Osoba chętna do skorzystania z oferty zobowiązana jest do:

- zapoznania się z „Regulaminem rekrutacji” dostępnym na tej stronie w zakładce „Dokumenty”;

- wypełnienia formularza zgłoszenia - zał. nr 1 (do pobrania poniżej); wypełniony formularz należy dostarczyć biura Ośrodka Kultury w Pelplinie lub przesłać podpisany skan, a oryginał przekazać na pierwszych zajęciach;

- zapoznania się z oświadczeniem - zał. nr 2 (dostępnym w zakładce Dokumenty) i jego podpisania na pierwszych zajęciach.


Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 789 240 990 lub na lowe@zsp.pelplin.pl


Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco, aż do utworzenia grupy chętnych na warsztaty.


Uczestnik warsztatów będzie zobowiązany do podpisywania listy obecności oraz ewentualnie do wypełnienia dokumentów związanych bezpośrednio z uczestnictwem w zajęciach, np. do wypełnienia ankiet przed i po zakończeniu działań.


Pytania dot. warsztatów można pisać na maila lowe@zsp.pelplin.pl lub kierować telefonicznie:


Rafał Deska – dyrektor ZSP w Pelplinie, administrator LOWE, tel. 607 321 693

Piotr Łaga – dyr. MOK Pelplin, tel. 605 477 499


Zał. 1 Formularz zgłoszeniowy
.pdf
Download PDF • 379KB

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
122157268_103251558244539_44547465187551

LOKALNY OŚRODEK

WIEDZY I EDUKACJI